Najpopularniejsze pytania dotyczące szkoleń na F-GAZY

Jak mogę zapisać się na szkolenie i egzamin?

Aby zapisać się na szkolenie f-gazy, należy wybrać jeden z dostępnych terminów na stronie lub skontaktować się z nami bezpośrednio. Następnie należy wypełnić przygotowany przez nas formularz i dokonać opłaty.

Jaki jest czas oczekiwania na uprawnienia gazowe?

Kursant, który odbył szkolenie f-gazy oraz zdał pozytywnie egzamin państwowy, otrzymuje numery Świadectwa Kwalifikacyjnego w ciągu 24 godzin od momentu zaliczenia egzaminu. Warunkiem otrzymania numeru uprawnień lub skanu świadectwa kwalifikacyjnego jest potwierdzenie płatności za kurs oraz egzamin.

Gdzie odbywają się szkolenia f-gazy?

Kursy f-gazy odbywają się w naszych ośrodkach na terenie całej Polski. Każdy sam decyduje o miejscu szkolenia poprzez wybór miasta, które najbardziej mu odpowiada. W naszej ofercie znajdą też Państwo kursy w formie on-line, bez wychodzenia z domu. Oferujemy także szkolenia zamknięte dla firm na terenie całego kraju.

Kto może uzyskać certyfikat dla personelu (certyfikat F-gazowy)?

Certyfikat f-gazy może otrzymać osoba, która: jest pełnoletnia, nie była skazana prawomocnym wyrokiem za przestępstwo przeciwko środowisku, złożyła z wynikiem pozytywnym egzamin teoretyczny i praktyczny przed komisją egzaminacyjną powołaną przez jednostkę oceniającą personel.

Ile trwa szkolenie i egzamin f-gazy?

Szkolenie f-gazy trwa jeden dzień (8h – czas całego szkolenia). Bezpośrednio po szkoleniu kursanci zdają egzamin państwowy - teoretyczny, który trwa 90 minut oraz praktyczny, składający z 5 zadań.

Kiedy odbywa się egzamin?

Egzamin związany z kursem f-gazy odbywa się bezpośrednio po jednodniowym szkoleniu.

Czy można przystąpić do egzaminu, nie biorąc udziału w szkoleniu f-gazy?

Tak, jeśli uczestnik ma odpowiednią wiedzę, aby zdać egzamin.

Gdzie znajdę wskazówki do egzaminu f-gazy?

Wszystkie pomocne informacje dotyczące egzaminu f-gazy znajdują się w zakładce “FILMY”

W jakich państwach mogę posługiwać się certyfikatem f-gazy?

Certyfikat honorowany jest we wszystkich państwach Unii Europejskiej.

Czy możliwe jest tłumaczenie przysięgłe Świadectw Kwalifikacyjnych?

Tak, istnieje możliwość przetłumaczenia uprawnień. W tym celu prosimy o bezpośredni kontakt.

Jak długo ważne są uprawnienia gazowe?

Zdobytych uprawnień f-gazy nie trzeba odnawiać. Uprawnienia są BEZTERMINOWE.

Na czym polega szkolenie online?

Szkolenie multimedialne przeznaczone jest dla osób, które cenią sobie swój czas i nie mają możliwości pojawienia się na szkoleniu osobiście. Opcja ta polega na zakupie naszych autorskich filmów szkoleniowych, w których zawarty jest cały program kursu stacjonarnego.
Zaletą tego typu szkoleń jest nieograniczona liczba odtworzeń, dzięki czemu możesz powracać do materiałów dowolną ilość razy o każdej porze!
Dodatkowym atutem tej metody jest bezpłatna konsultacja z wykładowcą.

Kupując pakiet multimedialny możesz online, bez żadnych przeszkód, w pełni i kompleksowo przyswoić wiedzę z zakresu f-gazów.

Ważna informacja: w cenie zakupu wliczony jest egzamin stacjonarny (zgodnie z przedstawionym na stronie harmonogramem oraz miejscowościami!).