Fotowoltaika w praktyce

Kurs, dzięki któremu można zdobyć kwalifikacje i praktykę potrzebną do pracy w branży fotowoltaiki.

Branża fotowoltaiki bardzo intensywnie się rozwija, dlatego odpowiadamy na potrzeby rynku i zapraszamy na kompleksowy kurs fotowoltaiki w praktyce!

Nasze szkolenia polecamy wszystkimi, którzy chcieliby się zajmować projektowaniem i instalacją systemów PV lub pragną zostać Certyfikowanym Instalatorem Systemów Fotowoltaicznych.

Na szkoleniu przekazujemy specjalistyczną wiedzę dotyczącą całej technologii. Poruszane zostają wszystkie ważne kwestie teoretyczne oraz praktyczne. Otrzymujesz pełną wiedzę potrzebną do zdania egzaminu i dalszej pracy.

Zainteresowany naszą ofertą? Wyszukaj szkolenia FOTOWOLTAIKA W PRAKTYCE w swoim mieście:

Szukaj >>

KOMPLEKSOWE SZKOLENIA

Na naszym szkoleniu przekazujemy wiedzę na temat tego jak wygląda budowa i elementy składowe instalacji. Dowiesz się jak prawidłowo dobrać inwerter czy zabezpieczenia instalacji. Istotnym elementem kursu jest także poznanie wymagań zakładów energetycznych i opracowanie dokumentacji pozwalającej na przyłączenie instalacji do sieci.

Główne tematy podejmowane w ramach szkolenia:

  • Projektowanie systemów PV – Szacowanie potencjału fotowoltaicznego danej lokalizacji za pomocą portalu PVGIS..
  • Projektowanie systemów PV – Wymiarowanie instalacji fotowoltaicznej i oszacowanie produkcji energii elektrycznej.
  • Przebieg zgłaszania i zawierania umów podłączenia mikroinstalacji PV do sieci energetycznej.
  • Praktyczne aspekty montażu mikroinstalacji fotowoltaicznej.
  • Montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej on-grid i off-grid.
  • Monitorowanie działania i parametrów mikroinstalacji fotowoltaicznej.

Uprawnienia zdobyte podczas 1 dnia kursu pozwalają na pracę przy montażu, konserwacji i podłączaniu instalacji fotowoltaicznych.

Cena kursu – 950 zł

PEŁNA WYGODA

Dla Państwa wygodny kurs instalatorów systemów fotowoltaicznych dostępny jest wielu polskich miastach. Natomiast szkolenia zamknięte, na terenie zakładu przeprowadzane są w dogodnym dla Państwa terminie. Ustaleniom podlega także dokładny czas trwania i zakres programowy kursu.

EGZAMIN BEZ PRZESZKÓD – WYSOKA ZDAWALNOŚĆ

Przeprowadzane szkolenia z fotowoltaiki zawierają wiele ważnych informacji teoretycznych i praktycznych. Dzięki naszej kadrze prowadzącej kursy można być pewnym o zrozumiałe i rzetelne przekazanie wiedzy. Po przejściu całego szkolenia egzamin staje się znacznie prostszy do osiągnięcia.

ZWIĘKSZ SWOJE SZANSE NA RYNKU PRACY

Dzięki pozytywnie zaliczonemu szkoleniu możesz zdobyć cenny Certyfikat Instalatora Systemów Fotowoltaicznych. Jest on zgodny z ustawą OZE oraz honorowany przez wszystkie przedsiębiorstwa na rynku polskim i całej Unii Europejskiej. Dzięki czemu zwiększasz swoje szanse na zdobycie lepszej pracy.

KURS FOTOWOLTAIKI – DLA KOGO?

Kurs polecany jest do osób pragnących zdobyć wiedzę i praktyczne umiejętności, pozwalające na pracę w zawodzie instalatora fotowoltaiki. Do szkolenia może przystąpić każda osoba bez względu na swoje wykształcenie czy doświadczenie zawodowe.

Wcześniejszy staż pracy jako elektryk czy instalator urządzeń sanitarnych, grzewczych lub energetycznych może stać się Twoim dodatkowym atutem. Przydatne, lecz nie obowiązkowe mogą okazać się także uprawnienia wysokościowe i SEP.

EGZAMIN BEZ TAJEMNIC

Każda osoba, która chce wziąć udział w egzaminie na Certyfikowanego Instalatora musi wziąć udział w szkoleniu i uzyskać odpowiednie zaświadczenie.

Egzamin odbywa się bezpośrednio po kursie i przeprowadzany jest przez naszą własną komisję.

Egzamin będzie się składał z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.

Po pozytywnym zaliczeniu egzaminu uczestnik zostaje Certyfikowanym Instalatorem z zakresu OZE. Dokument jest wydawany przez Urząd Dozoru Technicznego i honorowany jest przez wszystkich pracodawców w Polsce i na terenie Unii Europejskiej.

Zainteresowany?

Skontaktuj się z nami:

Zadzwoń: +48 888 817 777

Lub wyszukaj szkolenia FOTOWOLTAIKA W PRAKTYCE w swoim mieście:

Szukaj >>

FOTOWOLTAIKA – TWÓJ SPOSÓB NA ROZWÓJ

Liczba mikroinstalacji fotowoltaicznych w polskim systemie elektroenergetycznym na przestrzeni ostatnich lat wykazuje wyraźny wzrost. W 2018 roku przybyło łącznie więcej mikroinstalacji PV niż było przyłączonych łącznie we wszystkich poprzednich latach.

Dlatego posiadanie uprawnień Instalatora Systemów Fotowoltaicznych znacznie zwiększa Twoje szanse na rynku pracy. Dziedzina fotowoltaiki wciąż się rozwija dlatego przedsiębiorcy będą szukać dobrze przeszkolonych pracowników.

Uczestnicząc w naszym szkoleniu, przeprowadzanym przez doświadczoną kadrę, zdobędziesz wiedzę praktyczną oraz teoretyczną. Bezpośrednio po przejściu kursu uczestnicy zdają egzamin, po którym otrzymują certyfikat honorowany w Polsce i za granicą.